KONST / Litografier / Färglitografi 14024222
*
nr 1402 4222
John-Erik Franzén
(1942-2022), Sverige
Färglitografi, John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 100/200. Bladets mått: 35x40cm, yttermått inklusive ram: 46x51cm
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 18:28:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 23:35:42
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Läs mer om John-Erik Franzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik john-erik franzén litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:03
*
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Läs mer om John-Erik Franzén
nr 1402 4222
John-Erik Franzén
(1942-2022), Sverige
Färglitografi, John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 100/200. Bladets mått: 35x40cm, yttermått inklusive ram: 46x51cm
John-Erik Franzén, svensk målare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/6 23:35:42 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John-Erik Franzén
John-Erik Franzén, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1942 i Stockholm., död 2022.Läs mer om John-Erik Franzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik john-erik franzén litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:03